מאמרים

לשיר נכון בהקלטה

לשיר נכון בהקלטה

לשיר נכון זו משוואה שהרבה מנסים לפצח. ובכן לשיר בהקלטה למעשה אינו שונה מלשיר על במה היתרון העיקרי של ההקלטה שניתן לחזור על קטע מסוים מספר פעמים עד שיגיע לשלמות או לפחות קרוב לשלמות. לאיש הסאונד באולפן יש את היכולת לשפר ולשנות את הצלילים שאנחנו שרים ברמת הדיוק הצלילי על מנת להביא את ההקלטה לרמה גבוהה ואיכותית יותר.

אז מה עושים כדי לשיר נכון בהקלטה ובכלל ?

  1. נשימה – נשימה היא אחד הדברים החשובים ביותר בזמן השירה היא למעשה הדבר הראשון שאותו אנחנו עושים לפני שמתחילים לשיר, ללא הנשימה הנכונה אנו עלולים להגיע למצב שבו בסוף המשפט המוזיקלי כבר לא יהיה לנו אויר ומיתרי הקול לא יחזיקו מעמד.

 

  1. תמיכה- כולם מדברים על תמיכה אבל לא כולם יודעים מה זה אומר, באזור הבטן התחתונה ישנה הסרעפת, הסרעפת הינה שריר, כאשר אנו מפעילים שריר זה בזמן השירה אנו בעצם מורידים עומס מאזור הגרון, דבר המאפשר לנו לשיר בצורה נכונה יותר לאורך זמן.

 

  1. סגירה של מיתרי הקול- לא כולם מודעים לזה אבל בגרון שלנו ישנם בסך הכל שני מיתרי קול בלבד, כאשר אנו שרים המיתרים נסגרים וכך למעשה נוצר צליל. כאשר אנו שרים גבוה המיתרים נמתחים. כדי שנשיר נכון עלינו לשים לב שהמיתרים לא נשארים פתוחים במהלך השירה, נושא זה קשור בדרך עקיפה גם לאוויר שאיתו אנו שרים.

 

  1. רזוננטים- כן נשמע מוזר אבל בפנים שלנו ישנם חללים שמשמשים אותנו, כמעין רמקולים אנושיים, דבר המאפשר לנו לשיר חזק יותר ללא מאמץ גרוני. על מנת להשתמש באותם חללים מומלץ למקד את הצליל באזור חללי הסינוסים דבר זה יעזור גם לחוזק הצליל וגם לדיוק הצליל ברמת הפיצ'.

 

טיפ נוסף- שימו לב שהלשון שלכם אינה נופלת לאזור הגרון, השפה העברית הינה שפה גרונית לכן, לפעמים קורה שהלשון צונחת לאזור המיתרים ובכך חוסמת את זרימת האוויר הטבעית, נסו להרים את בסיס הלשון בזמן השירה כך שתשאף לגעת בחך הרך.

 

והכי חשוב – ליהנות! לשיר זה דבר כיף ולהקליט שיר זו חוויה נהדרת המאפשרת לנו לממש את אהבתנו לאדם אחר או למוסיקה שלנו.

 

 


השאירו פרטיכם וניצור איתכם קשר בהקדם

שם ושם משפחה: (*)

Invalid Input
כתובת מייל: (*)

Invalid Input
מספר טלפון:

Invalid Input